SGK İş Göremezlik Ödeneği

SGK 4D Rapor Parası (İş göremezlik Ödeneği) Sorgulama

SGK 4D Rapor Parası (İş göremezlik Ödeneği) Sorgulama

SGK 4D Rapor Parası (İş göremezlik Ödeneği) Sorgulama. Sosyal Güvebnlik Kurumu SGK kapsamında sigortalı olarak çalışanların iş geçici iş göremezlik ödeneği sorgulama işlemlerini https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme

URL adresi üzerinden e-Devlet şifresiyle yapabilir. 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Geçtiğimiz nisan ayında gündeme giren 4d çalışan sürekli işçilerin rapor parası ( Geçici İş göremezlik Ödeneği sorgulama İşlemleri için 4A İş Göremezlik Ödeneği Görme işlemini seçmeleri gerekmektedir.

e-DEVLET RAPOR PARASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

sgk MEVZUATINA GÖRE 4D’Lİ OLARAK BİR SİGORTALI BULUNMAMAKTADIR. 4/D Kavramı 657 Sayılı DMK kapsamında bir istihdam şekli olup sigortalılık açısında 4/A kapsamında dırlar.

Kamu 4/D Daimi İşçilerin statüsü: Taşeron İşçi – 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki 4/D statüsü olan kamu işçisi olarak kadroya geçen taşeron işçiler elde edecekleri hakları ve SGK’lılık bakımında ;

Eski SSK sisteminde 4A grubu, bir iş yerinde sözleşmeli işçi olarak çalışan işçileri kapsar. 4/a olarak bilinen kavram 5510 sayılı yasanın çıkmasıyla SGK kapsamında yer almıştır. SGK’da eski SSK’yı kapsayan bu gruba 4A denilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir