SGK İş Göremezlik Ödeneği

SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) Kaç Günde Yatar?

SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) Kaç Günde Yatar?

SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) Kaç Günde Yatar? SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) Ne zaman ödenir?

SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) Kaç Günde Yatar? 2019,2020. SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) Kne kadar sürede ödenir? SGK rapor Parası ( İş Göremezlik Ödeneği) ödenme süresi.

Sosyal Sigortalar Kurumu  (SGK) İş Göremezlik Ödeneği (Rapor Parasını) elektronik ortamda ödemektedir. Rapor parası ödeme süreci ne zaman başlar ve kaç gün sürer?

Geçici iş göremezlik ödeneğine hak kazanan sigortalılar ödeneği ne kadar sürede alabilirler?

Sigortalının geçici iş göremezlik ödeneğini hak etmesi halinde, istirahat raporuna ait ödeme işlemleri, sigortalının işyerinin bağlı bulunduğu sosyal güvenlik il ya da merkez müdürlüğünce rapor bitiş tarihini takip eden gün yapılabilmektedir. İl ya da merkez müdürlüğünün yoğunluğuna göre bu süre en fazla 3-5 gün uzayabilmektedir. Rapora ait ödeme işlemleri tamamen elektronik ortamda gerçekleştiğinden, ödemesi yapılacak sigortalıya ait raporun ödeme süresi personelce kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Personelce ödeme işleminin tamamlandığı günü takip eden 7 iş günü sonrasında sigortalı anlaşmalı bankadan T.C kimlik numarasını ibraz ederek ödeneğini alabilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir